“Komşularımız Kanserden Öldüler! Abim De 15 Senedir Kanser Tedavisi Alıyor!“ | AJANS POLİTİK

             HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    EKONOMİ    |    GIDA-TARIM-HAYVANCILIK    |    SAĞLIK    |    KÜLTÜR SANAT    |    SPOR


“Komşularımız Kanserden Öldüler! Abim De 15 Senedir Kanser Tedavisi Alıyor!“


Hakların Demokratik Partisi (HDP) Kocaeli Milletvekili Dr. Ömer Faruk Gergerlioğlu, Kocaeli Darıca’da bulunan Kroman Çelik Fabrikası’nın çevreye, halka verdiği zarar ile ilgili incelemelerde

 
Dr. Gergerlioğlu: “Kocaeli Darıca'da bulunan Kroman Çelik Fabrikası'nın çevreye verdiği zarar ile ilgili incelemelerde bulunuyoruz! Çevre sakinleri bu fabrikadan çok şikâyetçi! Gergerlioğlu:" Konuyu Meclis'e de taşıyacağız! Fabrikanın zarar verdiği ortada herkes kokusundan, gürültüsünden çok rahatsız! Oldukça önemli sıkıntılar var!"
Dr. Gergerlioğlu’na bu çevre sakinleri bu demeçleri vermiştir:
 
KOMŞULARIMIZ KANSERDEN ÖLDÜLER! ABİM DE 15 SENEDİR KANSER TEDAVİSİ ALIYOR!
Zabit Bey: "Her şey toz oluyor! Gürültüsü de var! Kaç senedir böyle! Komşularımız kanserden öldüler! Abim de 15 senedir kanser tedavisi alıyor! İçeride büyük toz oluyor! Gözünü yakıyor ve nefes alamıyorsunuz! Fabrika demir, profil üretiyor! Hurdadan dönüştürülüyor! Hurdayı getirip öğütüyorlar ve demir haline getiriyorlar! Fabrikayı şikayet ettim ama denetim olmadı! Fabrika hakkında kapanma kararı verildi ama işletmeye devam ediliyor! Kimse bir şey yapamıyor! Burası devletten daha büyük! Kimsenin gücü yetmiyor! Devleti satın alıyor! Çok güçlü bir firma. 1994'te kapanma kararı verildiği zaman  Derince Belediye'ye 40 araç verildi sonrasında kapanmadı! Aniden gece pis koku salıyorlar! Gece filtreyi çalıştırmıyorlar çalıştırsalar toz olmaz! Kimse bir şey yapamıyor!”
 
KİMSE BİR ŞEY YAPAMIYOR. BURASI DEVLETTEN DAHA BÜYÜK! KİMSENİN GÜCÜ YETMİYOR!
Burası devletten daha büyük! Kimsenin gücü yetmiyor! Devleti satın alıyor! Çok güçlü bir firma. 1994'te kapanma kararı verildiği zaman  Derince Belediye'ye 40 araç verildi sonrasında kapanmadı! Aniden gece pis koku salıyorlar! Gece filtreyi çalıştırmıyorlar çalıştırsalar toz olmaz"
Mustafa Bey:" Tozu var! Ben 18 yıldır lösemi hastasıyım! Kimsenin gücü fabrikaya yetmedi! Fabrika alanı gittikçe büyüyor!"
 
BALKONU GÜNDE 2 KEZ YIKIYORUZ GİTMİYOR!
Darıca Halkı: "Yıllardır eziyetini çekiyoruz! Onlarla baş edemiyoruz! Tozu, gürültüsü çok fazla! Balkonu günde 2 kez yıkıyoruz gitmiyor. Kiraya da çıkamıyoruz, kiralar çok yüksek! Evimizi de fabrikalar yüzünden satamıyoruz! Kimse almıyor!"
 
BUNDAN KURTULMAK İSTİYORUZ! BURASI YERLEŞİM ALANI, SANAYİ BÖLGESİ DEĞİL!
Abdi Bey: "Fabrikanın kirliliğinden sesinden baya rahatsız oluyoruz! Hastalıkların sebebi kirlilik olma ihtimali yüksek! Gece 03.00-04.00'da demir taşırlarken uyuyamıyoruz! Dumanları gökyüzüne kadar çıkıyor! Rahatsız oluyoruz! Bundan kurtulmak istiyoruz! Burası yerleşim alanı, sanayi bölgesi değil! Rica ediyorum bu fabrikaya bir çözüm bulun! 5 senedir buradayım, 3 senedir hastayım! Böbrek yetmezliğine burada otururken yakalandım! Belediye kaldırmak istemiş Darıca'yı satın alacaklarını söylemişler!"
Yusuf Bey :"Bize daha çok kokusu geliyor fabrikanın! Yazın burada oturmaya çalışıyoruz sesten ve kokudan oturamıyoruz! Fabrikadan çok rahatsız oluyoruz! Burada yaşanılmaz! Burası bir mahalle ve yerleşim alanı!  Gece yükleme yapıyorlar ve ses çıkarıyor! Bu ses bütün mahalleden duyuluyor!"
Darıca Halkı: "Bu fabrikadan çok bıktık! Her sabah akşam camları yıkıyoruz gitmiyor! Akşam kokudan uyuyamıyoruz! Çocuklar hastalanıyor! Herkes bıktı buradan!

 

 

Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER

  HABER ARA
 
 
  
  YAZARLAR
   
  FLAŞ HABER 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

ajanspolitik.com | Kurumsal Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
ajanspolitik.com © Copyright 2013-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA