ANASAYFA   HABER ARŞİVİ   ÖZEL HABER   GÜNCEL   YEREL YÖNETİMLER   POLİTİK PORTRELER   KÜLTÜR SANAT   EKONOMİ   VİDEO HABER
 
 
Seçim yatırımı | AJANS POLİTİK
 
Seçim yatırımı

CHP’li Emine Ülker Tarhan, Ergin Saygun ziyaretini değerlendirdi

Erdoğan referandum öncesi tepkileri hafifletme çabasında

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, Erdoğan’ın toplumda oluşan tepkileri hafifletmeye çalıştığını söyledi. Tarhan uyardı: ‘Ergin Saygun’a verilen ceza hukuki mi? Hastane ziyaretleri ile referanduma evetçi kazandırılmak isteniyor. Kurgulanmış hareketler. Halkın bunu iyi görmesi lazım’

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, Başbakan Erdoğan’ın Balyoz Davası’ndan hakkında 18 yıl hapis cezası verilen emekli Orgeneral Ergin Saygun’u, hastanede ziyaret etmesini değerlendirdi. Ergenekon, Balyoz gibi davalarda yaşanan hukuksuzluklara toplumda büyük tepki olduğunu kaydeden Tarhan, şunları söyledi:

“Başbakan Erdoğan, Başkancı bir sistem istediği anayasa için referanduma gitmeye hazırlanıyor. Tüm toplum kesimlerini ikna etmek için de stratejisini buna göre yeniden belirliyor. Anayasa için BDP ile anlaşma sinyali veren Başbakanın hastane ziyaretini de bu çerçevede değerlendirmek gerekiyor. Hem birilerine insani mesaj veriyor, hem de tepkileri hafifletmeye çalışıyor ‘ben sizin babanızım hem döverim, hem severim’ edasıyla kurbanını kanatları altına alıyor görünüp, referandum kampanyasını başlatıyor.”


 
 
 

 

 
ANASAYFA    |    İLETİŞİM    |    KÜNYE   |    SIK KULLANILANLARA EKLE    |    GİZLİLİK İLKELERİ

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
ajanspolitik.com © Copyright 2013-2019 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA