ANASAYFA   HABER ARŞİVİ   ÖZEL HABER   GÜNCEL   YEREL YÖNETİMLER   POLİTİK PORTRELER   KÜLTÜR SANAT   EKONOMİ   VİDEO HABER
 
 
MERSİN’DE AHMET HAKAN KİM, BARIŞ TERKOĞLU KİM ... | AJANS POLİTİK
 
MERSİN’DE AHMET HAKAN KİM, BARIŞ TERKOĞLU KİM ...

...

… Diyor ki birader, “ şehrimizin gazeteci ağır ağabeylerinin Ahmet Hakan kıvamına gelmesi …” Hayda. Başlıyor mu bir muhabbet sosyal medyada!.. Ne de olsa o da bir medya; sosyal medya!.. Hadi bu sefer “ Asosyal Medya “demedim.  Diğer birader atlıyor mu; “ kim ağabeyim, kim o kıvama geldi, isim söyle isim söyle ?!”  O da diyor ki, “ne gerek var isme/ cisme ?..  “ Olur mu abi,  olur be tabii!.. Gel bir kahve içelim. Olur tabi, tükkan senin … Beklerim, gelirim...” Şehrimizde kim Ahmet Hakan kıvamına gelmiş, öğrenemedik gitti. Neyse, her zamanki gibi olay, çaya, kahveye, “ bir tatlı huzur almaya geldim” moduna bağlandı.  Ben Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkan Yardımcısıyım. Sayarsınız saymazsınız! Ama ben saydım, 353 Gazeteci kayıtlı gözüküyor Cemiyete. Dışarıda kalan 150 daha vardır. Etti mi size 503 !.. Peki bunların hangisi ağır gazeteci hangisi hafif ( haşa! )? Değil mi ki, ağır olanlardan birileri AHMET HAKAN Gazeteciliği “ mertebesine “ evrilmiş! İddia bu!.. Ben Cemiyette başladım saymaya, ölçüp tartmaya, kim kaç kilo, kim ağır kim hafif?! Bir de dışarıdakiler var tabii!.. Olası “ şüpheliler “ kimler!.. Neyse, burası “ latife”, yoksa saymak, ölçmek tartmak ne haddime!  Değerli iddia sahibini dinlediğimizde, bu önermeye göre, daha önceden ağır ağabeyler AH ( Ahmet Hakan: AH ) modunda değildiler, şu sıralar geldiler. Eh, zaten AH da buralara geleli çok zaman olmadı!.. Önceleri şehrimizdeki ağır ağabeyler ve kardeşler ermiş gazeteci idiler. Sütte leke vardı, onlarda hiç yoktu. İşte, şimdi, biraz biraz, özellikle ağır olanlar “ hızla “ kirlenmeye başlamışlar!.. İddia bu!. Özdemir Asaf ne diyordu; “ Bütün renkler aynı hızla kirleniyordu / Birinciliği Beyaza verdiler “ …

Biraderin küçük biraderi diyor ya; ” Kimdir, kimdir bu AH’lar, VAH’lar, söyle.”  Ben de ona diyorum ki; be birader, siz sayın sayın Vahap Seçer’in yanında ( Belediye kurumunda ) gazetecilik yapıyorsunuz. Sayın Seçer göreve geldiğinden beri, defalarca, Cemiyetimize ve dahi tüm ahaliye seslenerek, haykırarak; “ … İçinizde çürük olanlar varsa ayıklayınız. Kalemini bir tehdit, bir hakaret, bir şantaj unsuru olarak kullananları aranızdan atınız, mesleğe leke sürenleri aranızda barındırmayın, bu mesleğe, meslek etiğine zarar verir, veriyor !.. “ Bu sözler her söylendiğinde de, sayın SEÇER’e ; açıklayın, isim verin, mesleği, kimseyi zan altında bırakmayın!.. Bu sözleri söyleyemezsiniz “ vb. sözlerle adeta saldırıldı. Saldırılıyor. Oysa ben Seçer’in haklı olduğunu ve isim vermemekte de doğru yaptığını düşünenlerdenim. Değil mi ki, sayın SEÇER, o kadarını da sen bul, sen açıkla birader derse, haksız mı olur yani?.. E, şimdi siz ama, Biraderinizin sosyal medyadaki AH saptamasına; isim ver, isim ver derken, sayın SEÇER’e de mi bunu demiş, ısrar etmiş oluyorsunuz? Ki, Seçer’in söylemi çok daha sert ve net!  Eğer yanıt evetse, lütfen, sayın SEÇER oralarda, siz de oralardasınız, biz zahmet sorunuz o halde, ”  sayın Başkan(ım), sayın Seçer, hani siz her defasında isim vermeden kimi gazetecileri, onların ahlaksız, vicdansız işler yaptıklarını vurguluyorsunuz ya, isim veriniz, isim veriniz, veriniz ki kamuoyu aydınlansın ve diğer temiz arkadaşlarınız da zan altında kalmasın!.. “ deyiniz. Der misiniz?  ( buna ben gerek duymuyorum o nedenle hiç sormadım, sormuyorum, siz çok istiyorsunuz diye “ sorar mısınız” acaba diye imliyorum … )

… Ama benim aslında hem sizden hem büyük ağabeyinizden, hiç çay kahve içmek istemeden, dükkan mükkana gitmeden merak ettiğim, isim açıklanmasından çok memnun olacağım, onur duyacağım soru şu; Mersin’deki Ahmet HAKAN moduna geçmiş ağır gazeteci ağabeyler değil, BARIŞ TERKOĞLU modunda olan, olmayı inanç ve onurla sürdüren isimleri ( varsa, ki, vardır ve çoktur ALLAH’ın izniyle!.. ) açıklamanızdır. Lütfen. Mersin’de BARIŞ TERKOĞLU ( Pehlivan da olur! ) gazeteciliğini, haberci etiğini, insan ve yurttaş kimliğini ( gazeteci olarak) kimler sürdürmektedir. İsim açıklayınız. Bilirim açıklarsınız. Açıklarsınız çünkü isimleri hep ve daima merak ediyorsunuz. Çürükleri, AH’ları merak ettiğiniz kadar, BARIŞ’ları da, mesleğin yüzakı insanları da merak ettiğinizi, bildiğinizi, bildiklerinizi bizden esirgemeyeceğinizi  umut ediyorum. Hem belki de aynı soruyu siz bizler adına sayınVAHAP SEÇER’e de sorarsınız!.. Lütfen Başkana da sorunuz, Mersin’in Barış Terkoğlu gazeteci etiğini, ilke ve kişilik özelliklerini yansıtan gazeteciler kimlerdir … Teşekkür ederim, size, Biraderinize, Seçer’e …  Kestane kebap acele cevap. Allah’a emanet olunuz.

Deniz Tuncay AKKAPILI

 


 

 

 
ANASAYFA    |    İLETİŞİM    |    KÜNYE   |    SIK KULLANILANLARA EKLE    |    GİZLİLİK İLKELERİ

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
ajanspolitik.com © Copyright 2013-2020 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA