ANASAYFA   HABER ARŞİVİ   ÖZEL HABER   GÜNCEL   YEREL YÖNETİMLER   POLİTİK PORTRELER   KÜLTÜR SANAT   EKONOMİ   VİDEO HABER
 
 
KILIÇDAROĞLU’NUN İLK RAKİBİ AYTUĞ ATICI | AJANS POLİTİK
 
KILIÇDAROĞLU’NUN İLK RAKİBİ AYTUĞ ATICI

Aytuğ Atıcı 28-29 Mart 2020’de yapılacak olan CHP’nin 37. Olağan Kurultayı’nda Genel Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.

Aytuğ Atıcı 28-29 Mart 2020’de yapılacak olan CHP'nin 37. Olağan Kurultayı’nda  Genel Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.

 
Atıcı: " Cumhuriyet Halk Partisi, demokrasi şölenine dönüşeceğine inandığım 37. Olağan Kurultayı’na hazırlanıyor. CHP Kurultayları Genel Başkan ve Parti Meclisi Üyeleri seçiminin yanı sıra partinin ve ülkenin sorunlarına çözüm arandığı; geçmişin muhasebesinin yapılarak, geleceğin inşa edilmeye çalışıldığı önemli bir buluşmadır.
Türkiye’nin en eski ve köklü partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi, kurtuluşta ve kuruluşta üstlendiği görevi bugün ülkemizin demokrasiye ulaşmasında da üstlenmelidir. Türkiye’yi tam demokrasiye taşıyacak olan Cumhuriyet Halk Partisi öncelikle kendi içerisinde demokrasi anlayışını daha da üst düzeylere taşımalı, diğer partilere örnek olmalı ve Türkiye’yi uluslararası düzeyde layık olduğu konuma taşımalıdır.  
YEPYENİ BİR ÖYKÜ YAZMALIYIZ  
Partimizde karar mekanizmalarının tabandan tavana doğru işlediği, Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilkeleri ve değerlerinden ödün vermeden, sosyal demokrasinin evrensel ilkelerine sıkı sıkıya bağlı kalarak, günün değişen koşullarına göre yeniliklerin yapıldığı yepyeni bir öyküyü Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönül vermiş her bir birey ile birlikte yazmalıyız. 
Yeni yazacağımız bu öykü; buram buram demokrasi kokmalı, özgürlük ve eşitlik melodileriyle bezenmeli, her satırında adalet duygusunu hissettirmeli, partililerin dayanışma içinde olmasını sağlamalı, sosyal demokrasiye uygun davranışların gelenek haline gelmesine zemin hazırlamalı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün felsefesine sıkı sıkıya bağlı olmalıdır. Bu yeni öyküde kadın aklı ve emeği hissedilmeli, en önemlisi gençliğe ve geleceğe güven duyulmalıdır.
CHP’DE REFORM HAREKETİ
Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye olan veya sadece oy vererek destek olan dostlarımızın partimizde reform niteliğinde ciddi değişiklikler istediği, hatta bu isteği yüksek sesle haykırdığı hepimiz tarafından duyulmaktadır. 
Üyelerimizin ve oydaşlarımızın değişim isteğinin Genel Başkan, Merkez Yönetim Kurulu (MYK) veya Parti Meclisi (PM) ile sınırlı olduğunu zannetmek büyük bir eksiklik olur. Tabandaki değişim isteğinin Cumhuriyet Halk Partisi’nin yönetim şekliyle yani parti tüzüğü ile ilgili olduğu, daha demokratik bir yönetim sistemi ve değerler dizisiyle evrensel sosyal demokrasiye ulaşma arzusu olduğu aşikârdır. 
Delegelerin, üyelerin tamamı tarafından seçimle belirlenmesi; tüm kademelerdeki parti yöneticilerinin çarşaf liste ile belirlenmesi, blok liste ile seçimlerin tamamen kaldırılması; milletvekili/belediye başkanı/meclis üyesi adaylarının bütün üyeler tarafından belirlenmesi; cinsiyet ve gençlik kotalarına uyulması ile başlatacağımız reformlar partimize rahat bir nefes aldıracak ve partililerimizin öz güvenini artıracaktır. 
Genel veya yerel seçimlerde Parti’nin kendi adına aldığı oy oranı (doğrudan veya dolaylı ittifak olmadan), bir önceki genel veya yerel seçimlere göre aldığı oy oranından daha az ise ilgili il/ilçe başkanı ve yöneticilerinin istifa etmesi sağlanacaktır.  Başarısızlık ülke genelinde ise Genel Başkan ve Parti Meclisi istifa edecektir.
ÖZGÜCÜYLE YÜKSELEN BİR CHP MÜMKÜN 
Seçmenimiz kurtarıcı bir lider aramaktan öte kendi özünü iyileştirmeyi ve geliştirmeyi istemektedir. Mustafa Kemal Atatürk’ün fikirleri, hayalleri ve gösterdiği hedefler benimsendikçe, içselleştirildikçe partimizi ve ülkemizi daha da iyi noktalara getirebilmek için başka bir kurtarıcıya ihtiyaç duyulmayacaktır.
CHP’nin öz gücü olan üyeleri, değerleri ve oydaşları ile yükselmesi ülkemizi yeniden yönetme onuruna sahip olması mümkündür. Öz gücü ile yükselen CHP’nin çok sayıda yeni oydaş kazanacağı açıktır.
TÜRKİYE’DE REFORM HAREKETİ
Barışın, adaletin, kardeşliğin, özgürlüğün ve demokrasinin hâkim olduğu bir Türkiye’yi inşa etmek zor değildir. Basit siyasi çıkarlar için toplumun kutuplaştırılma yerine birlikte yaşama kültürünün geliştirilerek herkesin kazançlı çıkması mümkündür. 
Bu reformların yaşama geçirilmesi güçlendirilmiş bir parlamenter sistemle mümkündür. Kuvvetler ayrılığının net bir şekilde kurgulandığı güçlendirilmiş parlamenter sistemin yaşama geçirilmesi için yoğun çalışmalar yapılacaktır.
Yukarıda kısaca anlattığım ve ekteki dosyada detaylarını ve yol haritasını sunduğum projeleri hayata geçirmek üzere 28-29 Mart 2020’de yapılacak olan Partimizin 37. Olağan Kurultayı’nda Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanlığına aday adayı olduğumu açıklamaktan onur duyuyorum. 
Düşünce ve duygularımı paylaşan bütün partililerimizi bu projelere destek olmak üzere birlikte mücadele etmeye davet ediyorum. Kurultay Delegelerimizin partimizde ve ülkemizde yapacağımız reformlara önce imzalarıyla sonra da oylarıyla katkı vermelerini diliyorum." dedi


 

 

 
ANASAYFA    |    İLETİŞİM    |    KÜNYE   |    SIK KULLANILANLARA EKLE    |    GİZLİLİK İLKELERİ

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
ajanspolitik.com © Copyright 2013-2020 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA