ANASAYFA   HABER ARŞİVİ   ÖZEL HABER   GÜNCEL   YEREL YÖNETİMLER   POLİTİK PORTRELER   KÜLTÜR SANAT   EKONOMİ   VİDEO HABER
 
 
Cennet-Cehennem Turizm Bölgesine 10 milyonluk destek | AJANS POLİTİK
 
Cennet-Cehennem Turizm Bölgesine 10 milyonluk destek

Mersin’in tarihi ve doğal güzelliklerinin tanıtılması amacıyla başlatılan turizm atağı kapsamında, Bakan Lütfi Elvan’ın katkılarıyla Kalkınma Bakanlığınca 10 milyon liralık kaynak ayrıldığı bildirildi.

AK Parti Mersin İl Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, tarihi eserleri ve doğal güzellikleriyle adeta bir açık hava müzesi konumunda bulunan Mersin’in bu değerlerini tanıtmak amacıyla yeni bir turizm atağı başlatıldığı belirtildi.

 

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’ın, geçen eylül ayında Cennet-Cehennem Turizm Bölgesini ziyaret ederek, bölgenin iyileştirilmesi ve düzenlenmesine ihtiyaç olduğunu söylediği ifade edilen açıklamada, Bakan Elvan’ın destekleriyle Cennet Cehennem Turizm Bölgesi ve Meryem Ana Kilisesi ile Zeus Tapınağının restorasyonu için 10 milyon liralık kaynağın Kalkınma Bakanlığı tarafından tahsis edildiği vurgulandı. Söz konusu düzenlemelerin yapılması için 18 Ocak’ta ihaleye çıkılacağı, yapılacak düzenleme ile Cennet-Cehennem Turizm Bölgesinin yeni seyir teraslarına ve asansörlü ulaşıma kavuşacağı kaydedildi.

 

Bunun yanında başlatılan turizm atağı kapsamında, Silifke ilçesindeki Uzuncaburç bölgesinde bulunan Antik Tiyatro, Zeus Olbios Tapınağı, Helenistik Kule ve Temenos Duvarının aslına uygun olarak restore edilmesi için çalışmaların başladığı belirtildi.

 

Öte yandan, Silifke’deki Silifke Kalesi, Adamkayalar, Tekir Ambarı ve Cambazlı Kilisesinin restorasyonu, Anamur’da Anemurium Antik Kenti ve Mamure Kalesi restorasyonu ile Çamlıyayla’da Sinap Kalasi ve Namrun Kalesi ile çevresinin restorasyon işleri için de çalışmaların sürdüğü, ayrıca İl Halk Kütüphanesi ile Tarsus Müzesinin restorasyonunun devam ettiği ifade edildi.

 


 
 
 

 

 
ANASAYFA    |    İLETİŞİM    |    KÜNYE   |    SIK KULLANILANLARA EKLE    |    GİZLİLİK İLKELERİ

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
ajanspolitik.com © Copyright 2013-2019 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA