ANASAYFA   HABER ARŞİVİ   ÖZEL HABER   GÜNCEL   YEREL YÖNETİMLER   POLİTİK PORTRELER   KÜLTÜR SANAT   EKONOMİ   VİDEO HABER
 
 
3. ULUSLARARASI MERSİN MARATONU KAYITLARI BAŞLADI | AJANS POLİTİK
 
3. ULUSLARARASI MERSİN MARATONU KAYITLARI BAŞLADI

Mersin Valiliği himayesinde Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Mersin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Atletizm Federasyonu’nun verdiği desteklerle düzenlenecek olan 3. Uluslararası Mersin Maratonu’nun kayıtları başladı. Bu yıl maratonda hedef, 50 bin kişi.

3. Uluslararası Mersin Maratonu’nun hazırlıkları devam ediyor. Bu çerçevede Yürütme Kurulu ikinci toplantısını gerçekleştirdi. Mersin Büyükşehir Belediyesi Spor Kompleksi’nde gerçekleştirilen toplantıya Mersin Vali Yardımcısı Mahmut Halal, Mersin Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Hasan Gökbel ve Mustafa Kemal Çokakoğlu da katıldı.
Toplantıda maratonla ilgili bilgi veren Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Gökbel, bu yılki maratona 50 bin kişinin katılmasını hedeflediklerini söyledi. Maratonun, Mersin’in uluslararası alanda tanıtımı için çok önemli bir etkinlik olduğunu vurgulayan Gökbel, “Uluslararası sporcular katılacak, canlı yayınlar yapılacak. Maratonun koşu güzergahları belirlendi. Özellikle Soli Pompeiopolis Antik Kenti’nin tanıtımı açısından oldukça önemli. Büyükşehir Belediyesi olarak tüm birimlerimizle bu maratonu çok önemsiyoruz” dedi.
Toplantıda, paydaşlardan olan İl Emniyet Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, Atletizm Federasyonu başta olmak üzere katılım ve destek gösteren tüm kamu kurum ve kuruluşlarına maraton boyunca yapılması gerekenler konusunda talepler iletildi.
Maraton çalışmaları kapsamında 2017 yılının başlarından itibaren yapılan maraton çalışmaları kapsamında geçtiğimiz yılın iki katı olarak belirlenen ödül çizelgesi de kesinleştirildi. Parkur Komisyonu oluşturulurken, Mersin genelinde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, oda ve birliklerle görüşmeler yapıldı. Mersin genelinde yer alacak 20 stant noktası belirlendi. Mersin Maratonu’nu daha geniş kitlelere ulaştırabilmek için sosyal medya ağlarında hesaplar açılırken, İstanbul Fuarı’nda Mersin’i tanıtmak ve 3. Uluslararası Mersin Maratonu’na kayıt gerçekleştirmek için ekipler oluşturuldu.
Öte yandan, Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Şube Müdürü Vedat Yüksel tarafından 2. Uluslararası Mersin Maratonu’nda görülen eksiklikler ile 3. Uluslararası Mersin Maratonu’nu için yapılan hazırlıklar ve yapılması gerekenlerle ilgili bir sunum gerçekleştirildi.
Bu yıl üçüncüsü koşulacak Uluslararası Mersin Maratonu kayıtları da başladı. Maratona katılmak isteyen sporcular ve vatandaşların ‘mersinmaraton.org’ adresinden kayıtlarını yaptırmaları gerektiği bildirildi.


 
 
 

 

 
ANASAYFA    |    İLETİŞİM    |    KÜNYE   |    SIK KULLANILANLARA EKLE    |    GİZLİLİK İLKELERİ

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
ajanspolitik.com © Copyright 2013-2019 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA