ANASAYFA   HABER ARŞİVİ   ÖZEL HABER   GÜNCEL   YEREL YÖNETİMLER   POLİTİK PORTRELER   KÜLTÜR SANAT   EKONOMİ   VİDEO HABER
 
 
DOLAR GÜNE DÜŞÜŞ İLE BAŞLADI | AJANS POLİTİK
 
DOLAR GÜNE DÜŞÜŞ İLE BAŞLADI

Dün akşam Alman banka ve kurumlarının Türkiye’ye finansmanı azalttıkları yönündeki haberlerle 3.80 TL’nin üzerini gören dolar, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’ndan gelen açıklama ile 3,75 TL’ye geriledi.

Dün akşam Alman banka ve kurumlarının Türkiye'ye finansmanı azalttıkları yönündeki haberlerle 3.80 TL'nin üzerini gören dolar, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'ndan (EBRD) gelen açıklama ile sabah geriledi. Dolar sabah saat 07.10 itibariyle 3.7560 TL'den, 08.10 itibariyle de 3.7620 TL'den el değiştirdi. Euro ise 4,43 TL seviyesinden alıcı buluyor.

Doların genel olarak yüksek seyretmesinde ise ABD ile yaşanan vize krizinin devamı ve ABD'de açıklanan beklentilerin üzerindeki verilerin dolara destek vermesi de etkili oluyor.

Dolar sabah ilk işlemlerde 3.7560 TL'den el değiştirirken, euro ise 4.4450 TL'de bulunuyor. Dolar sabah saat 08.10 itibariyle ise 3.7620 TL seviyesinde.

Piyasalarda bugün en önemli konu Merkez Bankası Para Politikası Kurulu'nun yapacağı faiz toplantısı olacak. Merkez Bankası faiz kararını saat 14.00'da açıklayacak.

AA Finans'ın, PPK toplantısına yönelik beklenti anketine katılan 20 ekonomist faizlerde değişiklik beklemiyor. TCMB, PPK'nın eylül ayı toplantısında politika faizini yüzde 8'de, faiz koridorunun alt ve üst bandını sırasıyla yüzde 7,25 ve yüzde 9,25 düzeyinde, GLP borç verme faiz oranını da yüzde 12,25'te sabit tutmuştu.

Yurtdışında takip edilecek önem önemli gündem maddeleri ise Avrupa Merkez Bankası'nın faiz toplantısı ve ABD'de açıklanacak işsizlik rakamları olacak


 
 
 

 

 
ANASAYFA    |    İLETİŞİM    |    KÜNYE   |    SIK KULLANILANLARA EKLE    |    GİZLİLİK İLKELERİ

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
ajanspolitik.com © Copyright 2013-2019 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA