ANASAYFA   HABER ARŞİVİ   ÖZEL HABER   GÜNCEL   YEREL YÖNETİMLER   POLİTİK PORTRELER   KÜLTÜR SANAT   EKONOMİ   VİDEO HABER
 
 
Hacı Özkan İstifaların Perde Arkasını Biliyor mu? | AJANS POLİTİK
 
Hacı Özkan İstifaların Perde Arkasını Biliyor mu?

İddia filan etmiyorum, salt bir yorumdan ibaret de değil yazacaklarım!. Sayın Hacı Özkan bu istifaların nedenini, niçinini, kimin metal yorgunu kimin Fetö “ meftunu “ olduğunu “ az çok “ biliyordur ve bunu da Partisi’ne ve sayın Erdoğan’a “ Resmen “ iletmiştir !..

 

( Bu Yazıyı 8 Ekim’de yazdım. Sayın Özkan’ın sevgili Annesi yoğun bakımda idi. Sonrasında Hakk’ın rahmetine kavuştu. Dün Merhumeyi Toprağa verdik. Allah Mekanını Cennet eylesin. Hacı Özkan Ağabeye de sabır diliyor, kederli ailesine de başsağlığı dileklerimi sunuyorum … )

İddia filan etmiyorum, salt bir yorumdan ibaret de değil yazacaklarım!. Sayın Hacı Özkan bu istifaların nedenini, niçinini, kimin metal yorgunu kimin Fetö “ meftunu  “ olduğunu “ az çok “ biliyordur ve bunu da Partisi’ne ve sayın Erdoğan’a “ Resmen “ iletmiştir !..

Şimdi. Ak Parti Mersin Milletvekili sayın Özkan’ı hepiniz tanıyorsunuz. Belki de ben biraz daha fazla!.. Bir ara sayın Özkan ile ilgili yaptığım yorumlar, yazdığım yazılar nedeniyle adım; Hacı Özkan’cıya da çıkmıştı. Çıksın, mahsuru yok!.. Yok, çünkü kafanızı kuma gömmeden, aklınızı kiraya vermeden, içtenlikle ve nesnel, bir kişiyi, bir hareketi, bir gelişmeyi yorumlarsanız, kamuya önemli bir yararınız olur. Ve daha da önemlisi “ önce siz görürsünüz!.. “ Gerisi, boş laf, yakıştırma olarak kalır !..

… Evet, Ak Partili Belediyelerde bir istifa “furyası” sürüyor. Bir açıdan bir partinin ( İktidarın ) iç işi, başka bir açıdan bir demokrasi sorunsalı. Ama konumuz – şimdilik – bu olmadığı için bunu değil, sayın Özkan’ın İSTİFALARIN, istifa etmesi gerekenlerin, nedenlerini, PERDE ARKASINI, neyin  ne olduğunu neden bildiğini yazmak, yorumlamak ve sizlerle paylaşmak istiyorum !..

Hacı Özkan beyin Ak Parti Milletvekili oluncaya kadarki siyasal serüveni de çok dikkat çekici. Bunu başka bir yazıda irdeleyelim. Ama sayın Erdoğan’a sadakatle bağlı. Mersin’de, 17/25 Aralık sürecinde, öncesinde ve sonrasında, sayın Erdoğan’ın en “ zor durumda “ olduğu günlerde “RECEP TAYYİP ERDOĞAN’I SEVENLER “ Hareketinin başını çekti. Partiye küskün olanları, bir köşeye itilmiş ya da çekilmiş olanları parti ile, sayın Erdoğan ile “ barıştırma “ buluşturma için çok çaba ve emek harcadı!.. Kaderin cilvesine bakın ki, aynı zamanlarda ( ve belki de daima ) Partisinin İl örgütü ( !) O’nu istikrarlı bir şekilde, “itti, öteledi, örseledi ! “

Hacı Özkan “ derin “ bir insandır. Tüm Türkiye’de iyi ilişkileri, bağlantıları mevcuttur. Sessiz ve derindendir!.. Kod adı Dayı’dır!.. Çekirdekten Esnaf, Türkiye’nin en üst esnaf örgütlenmesinin içerinde yönetici olarak yer almış bir isimdir. Siyaseti uzun soluklu ve sabırlı yürütmüş ve bu yolda yıllar harcamıştır.

Tüm bunlara karşın Aday olması ancak bu dönem ve 4. Sıradan ( Sırat’tan ) olmuştur. O vakitler yazmıştım, sayın Reis, Mersin sıralamasına göz gezdirirken, 1,2,3 demiş ve ardından; Hacı da 4. Olsun, çıkarsa kendi çabasıyla çıksın ( Vekil olsun ) demiştir !.. … Ve Hacı ( Dayı ) alnının ve Partisinin Ak’ıyla Çıkmıştır. Tabii ki, O’nun da dilinden hiç düşürmediği; evvel Allah’ın izniyle !..

Milletvekili olmakla kalmamış partisi onu Meclis’te çeşitli komisyonlarda görevlendirmiş ve Özkan birçok yasanın yasallaşması sürecinde komisyonlarda da etkili olmuştur. Ayrıca onlarca yasa ( Anayasa ) değişikliğinde de imzacıdır.

Şimdi zurnanın, affedersiniz, İstifa ve istifacıların, nedenleri, niçinleri, yorgunluk ve “ meftunlukları “ ile Sayın Hacı Özkan arasındaki ilişkiye, bilgiye gelmiş bulunuyoruz!..

Sayın Özkan 2016 yılının bunaltıcı bir Haziran ayında, Ak parti Kurmaylarınca, Ak Parti 3. Bölge YEREL YÖNETİMLER BAŞKAN YARDIMCILIĞI’NA getirilmiştir. Bu başkanlık doğrudan Başbakan ve dolayısıyla da sayın Reis’e bağlıdır. Özkan “ düne kadar”, bugünlerde sayın Erdoğan’ın sık sık kabul edip “ BELEDİYELERİN/ Başkanlarının SON DURUMUNU “ görüştüğü  Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Yerel Yönetimler Başkanı Erol Kaya’nın yardımcılığını yapmıştır. Kaya, konusunda Yetkin, uzmanlık alanında altı Kitap yazmış,Üç dönem Milletvekilliği yapmış, üç dönem İstanbul / Pendik Belediye Başkanlığı yapmış, Esnaflıktan gelme, sürekli üreten, kendini geliştiren pırıltılı bir isimdir !..

İşte Sayın Özkan böyle bir Başkana yardımcılık yapmıştır. İhtimaldir ki, çok şey de öğrenmiş, siyasal haznesine kaydetmiştir !..

 Özkan bu süreçte, yüzlerce Ak PARTİLİ Belediyenin, Başkanının, illerinde, ilçelerindeki durumu, hizmetleri, işleri, ilişkileri hakkında ( yerinde incelemelerle )  “ bir “ Müfettiş “ olarak çalışmalar yapmış ve bu çalışmaları da Partisinin yetkili organlarına Rapor etmiştir. Bu raporlarda yüksek ihtimaldir ki; Kimler Fetöcü, kirli ilişkiler içerisindedir, kimler Reis’e “ sadakatsizlik “ etmektedir, kimler Ak Belediyecilik misyon ve gayesiyle çelişen işler yapmaktadır … Bunların tümünü görevi gereği, ispatlı belgeli Raporlamıştır !

… Bu Raporlar ( Sayın Özkan’la aynı mevkide bulunan diğer Başkan yardımcıları ile birlikte, sayıları tüm Türkiye’de 5-6 kişi ) uzun bir süredir Sayın Erdoğan’ın masasındadır. Sayın Özkan – Nedenini bilmiyoruz – sonrasında bu görevden alınmıştır. Ama inanıyorum ki, görevde olduğu sürede, kendisine duyulan güveni layıkıyla yerine getirmiş ve Raporlarını eksiksiz sunmuştur …

Ak Parti Kurmayları, başta sayın Erdoğan ellerinde bulunan tüm veriler ışığında bazı Belediye Başkanlarının istifa etmesini beklemektedir. İstifası beklenenler, kendileri hakkında neden bu beklenti olduğunun ayırdındadırlar!. Kanımca öyledir.

… Şimdi, İstifası beklenen kimi Ak Partili Belediye Başkanlarının içinde sayın Özkan’ın  raporunu tuttukları da var mıdır bilmiyorum. Ama bildiğim, Ak Parti YEREL YÖNETİMLER BAŞKAN YARDIMCILIĞI görevinde Hacı Özkan’la birlikte 5-6 kişinin olduğu ve bunların da kendi aralarında tüm Türkiye’deki Ak Belediyecilik, raporlar, kriterler konusunda düzenli toplantı yaptıkları, bilgi paylaşımında bulunduklarıdır. Bu durumda sayın Özkan gerek kendi sorumluluk sahasındaki, gerekse arkadaşlarının sorumluluk sahasındaki tüm Belediye Başkanları hakkında olumlu ya da olumsuz bilgi sahibidir. Özkan’ı bu bilgileri açıklamaya davet edemeyiz. Bu etik olmaz. Çünkü hem parti içi bir mesele hem de partinin bir “ sırrıdır! “

Ancak sayın Özkan’ın deneyimleri, içinde, dışında tuttuğu, bildiği “bilgiler” O’nun siyasal yaşamında nasıl bir sonuca evrilecektir zaman gösterecek. Aynı zaman, İstifacıları, varsa kusur, yorgunluk ya da daha ağır “ ihmal ve ihtimalleri “ de gösterecektir. Tabii biz “ Gazeteciler “ zamanı beklerken de boş durmayacak, belge ve bilgiye ulaşma konusunda da çabalarımızı sürdüreceğiz.

 


 
 
 

 

 
ANASAYFA    |    İLETİŞİM    |    KÜNYE   |    SIK KULLANILANLARA EKLE    |    GİZLİLİK İLKELERİ

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
ajanspolitik.com © Copyright 2013-2020 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA