ANASAYFA   HABER ARŞİVİ   ÖZEL HABER   GÜNCEL   YEREL YÖNETİMLER   POLİTİK PORTRELER   KÜLTÜR SANAT   EKONOMİ   VİDEO HABER
 
 
Bahçeli’den : Sözüm HDP seçmenine değil | AJANS POLİTİK
 
Bahçeli’den : Sözüm HDP seçmenine değil

’Öyle olsa kaçak viski de getirmiş olsak Türkiye’de yetiştiremeyiz...’

MHP Lideri Bahçeli, azınlık ya da seçim hükümetinde yer almayacaklarını söyledi. Bahçeli, “Şerefsiz” sözünü HDP seçmenine değil, HDP’li olmadığı halde yalılarında siyaseti yönlendirmek isteyenlere sarf ettiğini söyledi.

 

Al Jazeera Türk'ün Star TV'den aktardığına göre MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Star TV’ye yaptığı açıklamada azınlık ya da seçim hükümetinde yer almayacaklarını söyledi.“Şerefsiz” sözünü HDP seçmenine değil, HDP’li olmadığı halde yalılarında siyaseti yönlendirmek isteyenlere sarf ettiğini söyledi. AKP-CHP koalisyonunun olumlu sonuçlanmasını arzuladığını. Hatta bu Cuma koalisyon hükümetinin açıklanmasını arzu ettiğini açıkladı. Davutoğlu’nun koalisyon girişiminin sabote edilmek istendiğini savundu.

İşte o sözler:

“Davutoğlu’nun teşebbüsünü kim sabote ediyor?”

Bahçeli, azınlık hükümeti ya da seçim hükümeti söylentileri ile Davutoğlu’nun koalisyon teşebbüsünün sabote edilmek istendiğini söyledi;

“Sayın Cumhurbaşkanı Sayın Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu hükümet kurmakla görevlendirmiştir. 25 gün geçti. Böyle bir çalışmanın sonucu alınmadan azınlık ve geçici hükümet tartışmalarının yapılması zannediyorum Sayın Davutoğlu'nun ilk teşebbüsü olan iki büyük partini oluşturacağı  koalisyonunu sabote etmek demektir. Bu saboteyi kim yapıyor? Bunun araştırılması lazım”

“CUMA GÜNÜNE KADAR KURSUNLAR”

Bahçeli koalisyon kurma çalışmalarının çok uzun sürdüğümü ve olumlu bir sonuçla biran önce sonuçlanması gerektiğini de belirtti;

“Cuma gününe kadar bir koalisyon mümkün mü, değil mi görülmesi lazım. Eğer mümkün olmuyor ise ikinci bir yöntem olarak Sayın Ahmet Davutoğlu bir başka bir koalisyon çalışmasından sonuç alamayacağını görmüşse görevi iade etmesi lazım. Bugüne kadar geçen süre boşa gitmişse geriye kalan süre çok kısa bir süre. Cuma günü Adalet ve Kalkınma Partisi ile Cumhuriyet Halk Partisi’nin koalisyon kurmasında fayda var.  Uzatmalarının anlamı yok. Bu uzatmanın üstünü örtmek için bazı kavramları tartışmaya açıyorlarsa bu doğru değil. Bu hükümet kurma çalışmalarını sabote etmektir.”

DÖRT GÜNLÜK SALTANAT, SALTANAT MIDIR

MHP Lideri 4 partinin içinde olacağı seçim hükümetinde de yer almayacaklarını belirtti;

“Sonuç olarak azınlık hükümetine MHP rıza göstermemektedir. Azınlık hükümeti denen şey  seçim hükümetidir. Bunun daölçüsü TBMM’de temsil edilen partilerin temsil oranları çerçevesinde bakanlık elde etmesidir. Bu da sağlıklı değil. Seçim hükümetinde niye olalım. Dört günlük saltanat, saltanat mıdır? Dört bakanlığı da HDP’ye verecekler. Bu aynı kuyunun içine girmek değil mi? Eğer böyleyse biz 57 yılı boşa mı geçirdik?”

“CİLO DAĞI ETEĞİNDE OY VEREN BİZİ İLGİLENDİRMEZ"

Bahçeli “Boğazlarda viski içip HDP’ye oy veren şerefsizler” sözüyle ilgili ise şu açıklamayı yaptı;

“Cilo dağının eteğinde birisi oy vermiş. Bu bizi ilgilendiren bir konu değil ki. HDP’li olmayıp, HDP’yi yönlendirmek, kendi siyasal hedefleri doğrultusunda onları kullanmak amacıyla yatta, limanla, yalıda veyahut viskilerini, rakılarını içerken ortaya koymuş oldukları kanaatleri biz ele alıyoruz… Bunu kalkıp da %13.1 oy verene söylesek, kaçak viski de getirmiş olsak Türkiye’de yetiştiremeyiz.”


http://odatv.com/n.php?n=sozum-hdp-secmenine-degil-0608151200


 
 
 

 

 
ANASAYFA    |    İLETİŞİM    |    KÜNYE   |    SIK KULLANILANLARA EKLE    |    GİZLİLİK İLKELERİ

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
ajanspolitik.com © Copyright 2013-2019 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA