ANASAYFA   HABER ARŞİVİ   ÖZEL HABER   GÜNCEL   YEREL YÖNETİMLER   POLİTİK PORTRELER   KÜLTÜR SANAT   EKONOMİ   VİDEO HABER
 
 
DURMUŞ FİKRİ SAĞLAR’DAN ÇOK TARTIŞILACAK SÖZLER | AJANS POLİTİK
 
DURMUŞ FİKRİ SAĞLAR’DAN ÇOK TARTIŞILACAK SÖZLER

CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar, terörünün kaynağını araştırmak ve faillerini bulabilmek adına Meclis Komisyonu kurulmasına ret diyen MHP’ye sert tepki verdi.

Sağlar, “MHP, teröre lanet okuyor, ama terörün durdurulması, barışın sağlanması adına kılını kıpırdatmıyor. HDP’liler kadar samimi davranmıyor. Bir kez daha anlaşılıyor ki, MHP böyle bir düzenle yaşayabiliyor. Bundan böyle akacak her kanın müsebbibi MHP olacaktır” dedi.

VATANDAŞLARLA BİRARAYA GELDİ

Mersin’in Siteler mahallesinde bulunan kahvehanede vatandaşlarla çay içerek gündem üzerine sohbet eden Fikri Sağlar, Türkiye’nin iç savaşa doğru sürüklendiğini öne sürdü. Vatandaşların sorularını yanıtlayan Sağlar, “Her gün medyada, şehit haberleri, gençlerin dağlarda uçaklarla katledilişleri, doğu ve güneydoğuda patlayan bombalar, uçurulan köprüler, yakılan araçlar ve cenaze törenlerinin hazin görüntüleriyle karşılaşıyoruz. Gündem, teröründe ötesinde, Türkiye iç savaşa doğru sürükleniyor.” diye konuştu.

TERÖRİSTLER KADAR KİFAYETSİZ SİYASETÇİLER

Olayların çözümünde önemli katkılar sağlayacak bir ”araştırma komisyonu” kurulmasını istemeyen MHP’yi sert bir dille eleştiren Sağlar, “CHP, vahim olayların ülkeyi kan gölüne dönüştürdüğünü görerek, terörünün kaynağını araştırmak ve faillerini bulabilmek adına “Meclis Komisyonu” kurulması amacıyla 29 Temmuz’da TBMM’yi topladı. Görüşmeler sırasında terörünün nedenlerinin başında; teröristler kadar “kifayetsiz muhteris” olan birtakım siyasilerin geldiğini de tüm yurttaşlar izledi. Halkın temsilcilerinin oluşturduğu ve ülkenin her sorununun görüşüleceği tek yer olması gereken Meclis, bu vahşet dolu duruma maalesef MHP ve AKP oylarıyla dur diyemedi.” ifadelerini kullandı.

MHP TERÖRE GEÇİT VERDİ

MHP’nin bu kararıyla teröre geçit veren bir parti durumuna düştüğüne dikkat çeken Sağlar, şunları söyledi:

“MHP, AKP’nin köpürttüğü terörü caydıracak ve aynı zamanda topluma cesaret verecek bir adımın atılmasını engelledi. Olayların çözümünde önemli katkılar sağlayacak bir ”araştırma komisyonu” kurulmasını istemedi. MHP bir taraftan PKK ve teröre karşıyız diyor, HDP’yi suçluyor, diğer yandan terörü lanetleyen ve böyle bir araştırma komisyonunun yararını dile getiren HDP’liler kadar samimi davranmıyor. Teröre lanet okuyor, ama terörün durdurulması, barışın sağlanması adına kılını kıpırdatmıyor. Bir kez daha anlaşılıyor ki, MHP böyle bir düzenle yaşayabiliyor. MHP’nin bilinçli olarak AKP’yi desteklemesi, MHP’yi sadece teröre geçit veren bir parti konumuna düşürmeyecek, aynı zamanda, AKP’nin demokrasi dışı tek adam zihniyetine de destek verdiği anlamı da çıkacak.

BAHÇELİ TEHLİKELİ BİR OYUNUN İÇİNDE

Bahçeli çok tehlikeli bir oyunun içinde ama farkında değil. Ülkenin en yüce kurumu TBMM’de kurulacak olan “araştırma komisyonunu” MHP engelledi. Terörün önünün alınmasını sağlayacak önemli bir fırsat kaçtı. Bundan böyle akacak her kanın müsebbibi MHP olacaktır.”


 
 
 

 

 
ANASAYFA    |    İLETİŞİM    |    KÜNYE   |    SIK KULLANILANLARA EKLE    |    GİZLİLİK İLKELERİ

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
ajanspolitik.com © Copyright 2013-2019 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA