ANASAYFA   HABER ARŞİVİ   ÖZEL HABER   GÜNCEL   YEREL YÖNETİMLER   POLİTİK PORTRELER   KÜLTÜR SANAT   EKONOMİ   VİDEO HABER
 
 
Mersin CHP’den Çok Tartışılacak İstifa ve İddialar | AJANS POLİTİK
 
Mersin CHP’den Çok Tartışılacak İstifa ve İddialar

Mersin’de 20 yılı aşkın süredir Cumhuriyet Halk Partisi’nde siyaset yapan, bir dönem partinin Toroslar Belediye Başkan adayı da olan işadamı Sinan Koç, partisinden istifa etti. Sinan Koç’un parti üyesi olan kardeşi Günaydın (Kenan) Koç da istifasını kamuoyuyla paylaştı.

 

 

İşadamı Sinan Koç, “Basiretsiz bir il başkanının, meclis üyelerinin ve yönetim kadrosunun olduğu CHP’de 20 yılı aşkın süredir verdiğim emeğe karşın, üzülerek partimden istifa ediyorum” dedi.

ZEHİR ZEMBEREK SÖZLERLE CHP’DEN İSTİFA ETTİLER ...

CHP’nin Mersin teşkilatının halka dönük değil, kendilerine dönük çalışmalar yaptığını ifade eden Sinan Koç, “1 senedir kangrene dönüşmüş otogar konusunda çözüm yerine sürekli sorun ürettiler. Sadece otogar değil, kentin diğer sorunlarında da yok sayan bir anlayışla siyaset yapmaya çalışıyorlar. CHP yönetiminin tavrı ne yazık ki çözüm üreten bir tavır değil, aksine kaosu derinleştiren bir tavırdır” dedi.

İl Başkanı Abdullah Özyiğit’in meclis üyelerini yönetmesi gerekirken, basiretsiz anlayış sonucu meclis üyelerinin il başkanını yönettiğini kaydeden Sinan Koç, “Sadece meclis üyeleri değil aynı zamanda Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın güdümünden de çıkamayan CHP İl Başkanı, neden uzun yıllar belediyecilik yaptığı halde bir tane eseri olmayan bir belediye başkanının ağzının içine bakar? Konu buraya gelmişken hem İl Başkanının hem de Neşet Tarhan’ın mal varlıklarının incelenmesini talep ediyorum. İl başkanının ticari ilişkileri ‘CHP’liyim’ diyen herkesi rahatsız edecek seviyeye ulaşmıştır. Yine CHP’li bir aday adayı olan S. A ile iş yapması elbette ticari anlamda doğru olabilir peki etik olarak doğru mudur? Halka dönük değil, kendilerine dönük hizmet edenlerin bu kente ve partiye hiçbirşey katacağına inanmıyorum. Böyle siyasetçilerden de utanıyorum. Göreve gelirken İl binası yapma sözü veren İl Başkanı hangi sözünü yerine getirmiştir ki, bu sözünü yerine getirecektir? Onun derdi CHP’ye ve Mersin’e hizmet etmek değil, kendi basiretsizliğine kılıf aramaktır. Büyük emekler verdiğim partim CHP’den üzülerek istifa ederken, beni bu noktaya getiren sözde CHP’lileri de Allah’a havale ediyorum” dedi.

Sinan Koç’un parti üyesi olan kardeşi Günaydın (Kenan) Koç da istifasını kamuoyuyla paylaştı.


 
 
 

 

 
ANASAYFA    |    İLETİŞİM    |    KÜNYE   |    SIK KULLANILANLARA EKLE    |    GİZLİLİK İLKELERİ

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
ajanspolitik.com © Copyright 2013-2019 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA