ANASAYFA   HABER ARŞİVİ   ÖZEL HABER   GÜNCEL   YEREL YÖNETİMLER   POLİTİK PORTRELER   KÜLTÜR SANAT   EKONOMİ   VİDEO HABER
 
 
RTÜK’te muhteşem panik | AJANS POLİTİK
 
RTÜK’te muhteşem panik

Başbakan’ın açıklaması

Bayer, RTÜK’te beklenmeyen gelişme sonrası yaşananları şöyle anlattı:

"Bir AKP milletvekili bu yönde girişimde bulunuyor. Konu RTÜK’ün gündemine geliyor.

RTÜK’te umulmadık bir olay yaşanıyor. RTÜK Hukuk Müşavirliği tarihsel dizilerin bu biçimde engellenmesine karşı çıkıyor, bunun demokrasiyle bağdaşmadığını RTÜK Üst Kurulu’na bildiriyor.

Aman Allah, koca iktidar karşısında bu Hukuk Müşavirliği ne yapıyor böyle? Üst Kurul’daki AKP üyelerini ve RTÜK Başkanlığı’nı alıyor bir telaş. Ne deriz biz şimdi hükümete?

ZORLAMA

Konu, Hukuk Müşavirliği’nin görüşüyle birlikte Üst Kurul’a geliyor, oylanıyor, toplantıda bazı üyeler eksik, 4-4’lük eşitlik çıkıyor, karar yeter sayısı yok, AKP milletvekilinin önerisi yatıyor.

Hayır, o kadar kolay yatamaz. Üst Kurul’un üç gün önceki toplantısında kapanmış dosya yeniden açılıyor. Daha önce sorulan soru yeniden sorulmak, yeniden görüş istemek üzere dosya Hukuk Müşavirliği’ne tekrar gönderiliyor.

RTÜK kendi koyduğu kuralları çiğnemek pahasına zorlamaya girişiyor. Kardeşim,

çözün şu işi de, başımız ağrımasın, kaygısı. Tarihsel dizilere sınır gelirse gelsin, yeter ki kapatın şu işi.

KOKUSU ÇIKAR

Kurumlar sanki oyuncak, yasalar, yönetmelikler sanki kişinin isteğine göre işliyor.

Yeter karar sayısı bulamıyorsun ki, bu da bir karar, muhtemelen yukarıdan gelen baskıyla, yeni bir dizi sahneye koyuyorsun, “olmadı baştan”.

Şimdi merak ediyorum. Hukuk Müşavirliği ne yapacak? İlk kararında direnecek mi, yoksa baskıya boyun eğip, “Biz yanlış yorumlamışız, öyle değil böyle diyerek çark mı edecek? RTÜK Yönetmeliği’nin 8-1/F maddesi olmaz, size 8-1/Ç verelim, o hiç mümkün değil, o halde 00-0/Z maddesini verelim.

Tarihsel diziler bıçak sırtında, kokusu yakında çıkar."


 
 
 

 

 
ANASAYFA    |    İLETİŞİM    |    KÜNYE   |    SIK KULLANILANLARA EKLE    |    GİZLİLİK İLKELERİ

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
ajanspolitik.com © Copyright 2013-2019 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA