ANASAYFA   HABER ARŞİVİ   ÖZEL HABER   GÜNCEL   YEREL YÖNETİMLER   POLİTİK PORTRELER   KÜLTÜR SANAT   EKONOMİ   VİDEO HABER
 
 
Toroslar Proje Üretmede Hız kesmiyor | AJANS POLİTİK
 
Toroslar Proje Üretmede Hız kesmiyor

öreve geldiği 11 yılda hayata geçirdiği projelerle kentin çehresini değiştirmekle beraber, geleceği de planlayan Toroslar Belediye Başkanı Hamit Tuna’nın, yeni dev yatırımları hızla yükseliyor.

30 Mart 2014 tarihinden sonra yeni genişleyen coğrafyası ile 67 mahalleye ulaşan Toroslar’ın her köşesinde uzun yılları kaldıracak projelere yer verdiklerini belirten Belediye Başkanı Hamit Tuna; yatırımlarını da bu doğrultuda yaptıklarını söyledi. Yapım çalışmaları devam eden; ‘Olimpik Yüzme Havuzu’, ‘Amfi Tiyatro’, “Drag Pisti’ ve ‘Seyir Terası’ projelerini en kısa zamanda tamamlayarak Toroslar ve Mersin halkının hizmetine sunacaklarını dile getiren Başkan Tuna, ilçeye sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda katkı sağlayacak projelere imza attıklarını vurguladı. Başkan Tuna; “İlçede; sportif, sosyal, kültürel ve sanatsal etkinliklerin yeni adresi olacak olan H.Okan Merzeci Mahallesi’ndeki 9 bin m2 alanda inşa ettiğimiz 3 bin kişi kapasiteli Amfi Tiyatronun ve Çukurova Mahallesi’nde 18 bin m2 alanda inşa ettiğimiz olimpik yüzme havuzunun büyük bir bölümü tamamlandı. Konserlerin yanı sıra, birbirinden özel gösteri ve organizasyonlara ev sahipliği yapacak olan Amfi Tiyatro ile ilçede büyük bir eksiklik olan yüzme havuzunu Toroslar’a kazandırmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.2009-2014 projelerimiz arasında yer alan Drag pisti projesi (Motosiklet ve Otomobil Yarış Pisti) ile Seyir Terası Projemizde de çalışmalar hızla devam ediyor.Çopurlu Mahallesi’nde, Gözne Yayla yolu üzerinde 12 bin m2 alanda başlattığımız Seyir Terası Projemizin tamamlanmasıyla birlikte tesis, Mersin’i panoramik bir şekilde izlemek isteyen vatandaşların ve fotoğraf meraklılarının uğrak yeri olacak.Korukent Mahallesi’nde,156 bin m2 alanda, 925 metre uzunluğunda inşa ettiğimiz Drag pisti projemizi de en kısa zamanda modifiye araç tutkunlarının kullanımına sunacağız. Tesis içerisinde;5 bin 500 seyirci kapasiteli tribün, kafeteryalar, tesis binası, park, otopark ve etkinlik alanları da yer alacak.Toroslar’ın sosyal hayatına ayrı bir canlılık katacak yeni projelerimizin şimdiden halkımıza hayırlı olmasını diliyorum. Amacımız, çocuklarımıza ve gençlerimize mutlu olacakları bir kent bırakmaktır” dedi.


 
 
 

 

 
ANASAYFA    |    İLETİŞİM    |    KÜNYE   |    SIK KULLANILANLARA EKLE    |    GİZLİLİK İLKELERİ

Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
ajanspolitik.com © Copyright 2013-2019 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kullanılamaz..!

URA MEDYA