Dervişoğlu Grubu Kazakistan Devletiyle İyi Niyet anlaşması imzaladı | AJANS POLİTİK

             HABER ARŞİVİ    |    GÜNCEL    |    EKONOMİ    |    GIDA-TARIM-HAYVANCILIK    |    SAĞLIK    |    KÜLTÜR SANAT    |    SPOR


Dervişoğlu Grubu Kazakistan Devletiyle İyi Niyet anlaşması imzaladı


Mersin-Kazakistan Cumhurbaşkanı Kassym-Jomart Kemelevich TOKAYEV’in Türkiye’ye düzenlediği ilk resmi ziyareti onuruna Ankara’da Kazakistan’da yatırım yapacak 15 Türk Şirketi ile Kazakistan Devlet Yetkilileri arasında yatırım için İyi Niyet Anlaşması imzalandı.

 

İmza atanlardan Dervişoğlu Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Sait Dervişoğlu “Dost ve kardeş ülke Kazakistan’da 2023 sonuna kadar Kazakistan’ın en büyük organik hububat, bakliyat ve yağlı tohumlar işleme tesisini kuracağız.” Dedi. 

 

Edinilen bilgilere göre Kazakistan Cumhurbaşkanı Kassym-Jomart Kemelevich TOKAYEV'in Türkiye'ye düzenlediği ilk resmi ziyareti onuruna Ankara JW Marriot Oteli'nde Kazakistan'da yatırım yapacak 15 Türk Şirketi ile Kazakistan Devlet Yetkilileri arasında yatırım için İyi Niyet Anlaşması (Memorandum of Understanding) imzalandı. 

İmza törenine Türk Havacılık Uzay Sanayi (TUSAS) Genel Müdürü Temel Kotil, Rixos Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Fettah Tamince, Yıldırım Holding Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım, LC Waikiki Yönetim Kurulu Başkanı Vahap Küçük, Çalık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, Tiryaki Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tiryakioğlu, Dervişoğlu Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Sait Dervişoğlu Kazakistan’da yapacakları yatırım planları için mutabakat zaptına imza attılar. 

Konuyla ilgili kısa bir açıklama yapan Dervişoğlu Grubu Yönetim Kurulu Üyesi Sait Dervişoğlu, Dost ve kardeş ülke Kazakistan’da 2023 sonuna kadar Kazakistan’ın en büyük organik hububat, bakliyat ve yağlı tohumlar işleme tesisini kuracaklarını belirterek, “Bir Türk şirketi olarak dünya organik pazarında artık önemli bir oyuncuyuz. Pazar payımızı arttırmak ve daha katma değerli ürünler üretmek için gerek ülkemizde gerek yurt dışında yatırıma devam edeceğiz. Kazakistan bizim için çok önemli ve stratejik bir üretim ülkesi. Bugün burada olmaktan ve bu mutabakat zaptını imzalamaktan onur duyuyorum.” diye konuştu.

 

Paylaş :

Yorum Ekle comment Yorumlar (0)

Yapılan yorumlarda IP Bilgileriniz kayıt altına alınmaktadır..!

 
  FLAŞ HABER

  HABER ARA
 
 
  
  YAZARLAR
   
  FLAŞ HABER 


 
 
ANASAYFA İLETİŞİM KÜNYE GÜNCEL HABERLER SİYASET HABERLERİ SPOR HABERLERİ GİZLİLİK İLKELERİ

 

ajanspolitik.com | Kurumsal Web Sitesi | Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz.
ajanspolitik.com © Copyright 2013-2022 Tüm hakları saklıdır. İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kopyalanamaz, kullanılamaz.

URA MEDYA