ANASAYFA   HABER ARŞİVİ   ÖZEL HABER   GÜNCEL   YEREL YÖNETİMLER   POLİTİK PORTRELER   KÜLTÜR SANAT   EKONOMİ   VİDEO HABER
 

image Deniz Tuncay AKKAPILI

MHP’DE/ MHP’YE OPERASYONUN KODLARI

BAHÇELİ-TÜRKEŞ-ÖZTÜRK- ŞANDIR …

SİYASETTE BİRGÜN ÇOK UZUNDUR …

Yıldırım Tuğrul Türkeş Seçim hükümeti için Ak Parti ve Davutoğlu’ndan gelen bakanlık teklifine olumlu yanıt verdi. Küçük kıyamet MHP’de koptu. En çok düş kırıklığı yaşayan ( kendini ihanette uğramış sayan !) Devlet Bahçeli olmalı. Bir de Bazı MHP’liler.

İş bu kadarla kalmaz ama. MHP’de Devlet Bahçeli’nin henüz “ oerasyonu “ başlatmadığı söyleniyor. Biliyorsunuz Tuğrul Türkeş bir dönem MHP’den ayrılıp ATP’yi kurmuştu. Aydınlık Türkiye Partisi. Başka deyimle Alparslan Türkeş PARTİSİ.

İşte o ATP’de son genel Başkan Tuğrul beyin en yakını, ekibi Oktay ÖZTÜRK. Şimdi MHP’de Hukuk işlerinden sorumlu genel başkan yardımcısı ve Mersin Milletvekili olan kişi.Tuğrul Türkeş’in “ AKP”ye Bakan gitmesi ile Oktay Öztürk’ün ne ilgisi var denilebilir. Siyasette bir gün çok uzun olduğu gibi, bu ilişkilerin de çok uzun ve kalıcı olduğu varsayılıyor. Şimdi Türkeş AKP seçim hükümetine gitti ya, MHP için anında bitti. Bahçeli için de tabii ki. Şimdi gözler MHP içinde Türkeş’le birlikte hareket eden, onun ekibinde yer alan isimlerde deniliyor. Bu bağlamda da gözler Öztürk’e dönüyor.

Sayın Öztürk Hukuk işlerinden sorumlu genel başkam yardımcısı. MHP’de ve hala. Ne var bunda diyebilirsiniz. Bence de ne var bunda. Bir şey yok. Ben, hukuktaki bir deyim, evrensel kuralla Öztürk’ün durumunu daha da sağlamlaştıracak bir şeyin altını “ hukuki “ olarak çizmek istiyorum.

Hukukta “suçun şahsiliği” diye bir kural vardır. Bir kişi bir suç işlediğinde, onu bulamadığınızda, yakalayamadığınızda tutup da o kişinin anasını, babasını, kardeşini, herhangi bir yakınını gözaltına alamaz, tutuklayamazsınız. Bu evrensel bir kuraldır. Suç, işleyeni bağlar. İş ki suça bir ortaklık, yardım ve yataklık yok ise !.. Organize değilse.

Bu durumda Mersin Milletvekili ve MHP genel Başkan Yardımcısı Oktay Öztürk’ün her ne kadar Tuğrul Türkeş’in ekibinden de olsa yapılan bir “ suça, tercihe, yanlışa vb. “ ortak olması, bu nedenle siyasi olarak bir bedel ödetilmesi hukuken doğru değil …

Ama söz konusu olan siyaset, Türk siyaseti, MHP ve Devlet Bahçeli ise durum değişiyor. O evrensel hukuk kurallarına bir de genetik siyasi güç dengeleri, ekipçilik, günü kurtarma, sizi güçlü kılacak, arkanızı rahatça dönebileceğiniz ( doğru ya da yanlış işlerde ! ) , sırlarınızı paylaşabileceğiniz kişilerle “ bizimle yürü “ diyebileceğiniz gerçekleri de devreye giriyor.

Bahçeli için bir arkadaş “ poker surat “ demişti. Hakaret ettiğini sanmıştım. Değilmiş. Son ana kadar elinde ne olduğunu, elinin  berbat ya da çok iyi olduğunu rakipleri yüzüne bakarak anlayamaz, yüzünden çözüp de ona göre hamle geliştiremez, demek olduğunu açıklama yapılınca anlamıştım …

Bir not: Dün, 27 Ağustos saat 14-15 sularında Mehmet Şandır MHP Genel Merkezinde idi. Genel Başkan katında. Bahçeli de odasındaydı …

Bahçeli Türkeş’in gitmesi ardından şunu yazdı:

 "Vatan vefadır, vefa ise adamlıktır, Allah korkusudur, utanma duygusudur. Değerlerini menfaate tahvil etmişler için vatan boş bir hayaldir" . Engin Alan daha da sert. Konumuz direk olmadığından geçiyorum.

Çok kısa Oktay Öztürk’e bakalım:
MHP’den ayrıldıktan sonra uzun yıllar Tuğrul Türkeş’in kurduğu Aydınlık Türkiye Partisinde (ATP) Genel Başkanlık yapan Oktay Öztürk daha sonra tekrar MHP’ye dönerek, 2011 yılında MHP Erzurum Milletvekili olmuş 2012 yılındaki kongrede de MHP Genel başkan yardımcısı olmuştu.

7 Haziran’da Mersin Milletvekili oldu. Mersin’i de hızla tanıdı, kavradı. Zeki bir insan. Derinliği var. Ekipçi. Ama işte yaşananlar ona nasıl etki edecek, kuşkular ve rivayet muhtelif. Ne demiş bir filozof; seçmek seçebileceklerinden vazgeçmeyi gerektirir. Seçtiğiniz sizi getirir de götürür de !..

Dönelim. Tuğrul Türkeş’in bir erkek kardeşi var. AKP’de siyaset yapıyordu. İstifa ettiydi ve istifasını şöyle duyurduydu: ( 29 Mayıs 2015 Cuma ) “Seçim beyannamesinde, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin Anayasası’ndan “Türk” adının çıkarılacağı, 'Başkanlık Sistemi' adı altında 92 yıllık devletimizin bölünerek, ‘federasyon ve özerk’ alanlarala dönüştürüleceği tuzağını fark ettim” dedi. Milliyetçi Hareket Partisi milletvekili Tuğrul Türkeş kardeşi Ahmet Kutalmış Türkeş'in istifasını bir internet sitesi'nde Nesrin Yılmaz' a tek cümleyle değerlendirmişti: KENDİ KARARI Onun kişisel kanaati, hayırlısı olsun. 
 

Devlet Bahçeli ve tarihteki birçok lider için “suçun” şahsiliği değil derinliği önemliydi. Önemlidir. Bu durumda üstü çizilen kişinin yedi sülalesi de beraberinde çizilir. Şefkat Çetin de Başkan yardımcısı idi, ekibiyle beraber gitti. Ancak yine aynı tarih ( yalan da söyler tarih ! ) aynı çizilenlerin, aynı derinlikte çizenler tarafından baş tacı edildiğini de yazar. Bize gösterir.

Örneğin şu yazarımızın Bahçeli’ye yönelik yazdıklarına bir bakın:

 

FİTNENİN BAŞI BENİM

 

“ Sayın Bahçeli,

4 kasım’da tekrar genel başkan seçilince yaptığınız konuşma da “Fitnenin hesabını bozduk” dediniz,ertesi gün gazetelere “gerekirse fitnecileri açıklarım”dediniz.Siz hiç zahmet buyurmayın.

İtiraf ediyorum:FİTNENİN BAŞI BENİM.Basın toplantısıyla açıklayabilirsiniz,hatta yanınızda otururum.

Sizin fitneci uzmanı olduğunuzu biliyorum.

İlk fitneci ,Ülkü Ocakları Genel Başkanı iken solcular tarafından vurularak felç olan MUHARREM ŞEMŞEK’di.Sizi dövdürttü.Siz de ceza olarak onu Çorum’dan 1.sırada Milletvekili adayı yaptınız.çok az bir oyla seçilemedi.

1997’de Genel Başkan seçildiğinizde bir başka fitneci TUĞRUL TÜRKEŞ’ti.”MHP ülkücülerin elinden alınmıştır” dedi ,gitti ATP diye bir parti kurarak genel başkanı oldu.

Onu da cezalandırdınız:İki dönemdir milletvekili.

Tuğrul Türkeş’ten sonra OKTAY ÖZTÜRK,ATP genel başkanı oldu.

Onu da cezalandırdınız:Erzurum’dan halen milletvekiliniz.

Diğer fitnecide o zaman içişleri bakanı olan MERAL AKŞENER’di. Paranoyalarınız yine tutmuştu.Meral hanımın size tezgah kurduğuna inanıyordunuz.”hesap soracağım “ diyordunuz.

Sordunuz:İki dönemdir partinizden milletvekili.

Birde kürsüyü dağıtıp”illegalite başlamıştır” diyen Ülkü Ocakları Başkanı vardı.

Tarafınızdan İstanbul Milletvekili adayı yapıldı.

1999’da yüzde 18 oyla iktidar ortağı oldunuz.2002’de baraj altında kaldınız.Fitnenin başını ilan ettiniz:Koray AYDIN.Her yerde onun yüzünden seçimi kaybettik dediniz.

2011’de tarafınızdan Trabzon milletvekili yapıldı.

Bir başka fitneci de ÜMİT ÖZDAĞ’dı.Size karşı genel başkan adayı olunca,üstün istihbaratçı yeteneğiniz öne çıktı,dediniz ki”Ümit Özdağ CİA ajanıdır”

2011’de CİA ajanı Ümit ÖZDAĞ’ı İstanbul’da Millet vekili adayı yaptınız.

Size sormak isterim”CİA ajanını niçin MHP’den milletvekili yapmaya kalktınız?

Veya:Yalan söyleyip Ümit ÖZDAĞ’a iftira attınız.

Çok ayıp ettiniz.

Liderler karakterli ve sözüne güvenilir olmalıdır.Fitneci dediğiniz herkesi milletvekili yapmışsınız.

Bu nasıl bir ruh halidir.

Fitnecini başı benim,Hangi şehirden milletvekili olacağımı size daha sonra bildiririm.

Hürmetler efendim…


Mehmet saral “

 

Evet, hikaye yazdıkça derinleşiyor ve karmaşık bir hal alıyor. Konular gelen telefon, yapılan ziyaretlerle zenginleşiyor. Doğruları, yalanları, gerçek ve varsayımları ayırt etmek için özenle irdelemek, ölçüp biçmek gerekiyor. Böyle yapmaya gayret ediyorum. Kişilik hakları, kul hakkıdır, çiğnemekten korkmalı. Yazı yazayım, haber yapayıp derken gönül de kırmamalı. Derdim bu !.. gerçekçi duygusallık.

 

Siyasette bir gün çok uzun, bazen bir söz de çok yalan olabiliyor. Dün yalan olan bugün doğru ya da tersi olabiliyor …

Ama MHP’de suların durulmayacağı, hem MHP’ye, hem MHP’de, hem Bahçeli’ye, hem BAHÇELİ’de operasyonların art arda gelmekte olduğunu duyuralım. Kim kazanır, nasıl kazanır, kazan kaynadıkça dorı tespit zorlaşır …

 Devamı gelecek …

Katkılarınız olursa birlikte düşünürüz …

 

Deniz Tuncay AKKAPILI

 

 

 

 

 
Yazı Tarihi : 27.08.2015 10:39:04 | E-Mail : deniztuncay@ajanspolitik.com
 


         Yazarın Arşivi
 • PARALEL DEĞİLSE; O HALDE NEDİR?..

 • SEÇER VE TURNUSOL BAŞKANLAR

 • Asacaksanız Dilimden Asın Beni

 • Tıpış Tıpış mı Şıngır Mıngır mı ?

 • “BEN HAVADAN DEĞİL HAYATTAN SOĞUDUM !..”

 • BAŞKAN KOCAMAZ’A AÇIK MEKTUP

 • BİRGÜN ÇOK GEÇ OLABİLİR ...

 • KENDİNE İNANAN ADAM HACI ÖZKAN

 • KENDİNE İNANAN ADAM

 • Kocamaz mı Elvan mı

 • PKK TERÖRÜNÜ AZDIRANLAR

 • MHP’DE/ MHP’YE OPERASYONUN KODLARI

 • KAHROLSUN PKK DERKEN BİRLİKTE

 • KOCAMAZ VAKUR TUNA GURUR

 • Harun ARSLAN’A

 • Harun ARSLAN’A

 • Hacı ÖZKAN Kod ADI : DAYI !..

 • BE/LEŞ KARGA ( OLAMAYAN) LARI …

 • Türkiye’de İçsavaş Başladı…

 • “ DOĞULU BİR MERSİN DÜELLOSU “

 • Mersin Büyükşehir Belediyesi ve Kocamaz "Kanunları"

 • Yakında...

 • Aday mı Adak mı ...

 • Bir garip yolcuyum

 • Yenile Yenile Yenmek ...

 •   Yorumlar

   
  Adınız Soyadınız :

  Yorumunuz          :

   
   

   

   
  ANASAYFA    |    İLETİŞİM    |    KÜNYE   |    SIK KULLANILANLARA EKLE    |    GİZLİLİK İLKELERİ

  Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz..!
  ajanspolitik.com © Copyright 2013-2020 Tüm hakları saklıdır..! İzinsiz ve kaynak gösterilemeden yayınlanamaz, kullanılamaz..!

  URA MEDYA